דיוור אלקטרוני – תקציר מנהלים (חלק 4)

החלק הרביעי בסדרת המאמרים הסוקרת באופן מקוצר בהחלט את יתרונותיו של הדיוור האלקטרוני.

דואר אלקטרוני הוא אישי

בחלק הקודם בסדרה דיברנו על כך שיש להטמיע את הידע הארגוני אל תוך קמפיין הדיוור האלקטרוני. הפעם נדבר על השימושים שניתן לעשות במידע, ועל תרומתם להגדלת החזר ההשקעה.

באופן כללי, ניתן להפיק מהמידע המצטבר את הנתונים הדרושים לביצוע פרסונליזציה של הדיוור (פניה אישית לכל לקוח) ופילוחים של רשימת התפוצה (אשר מאפשרים להעביר מסרים מותאמים אישית באופן ממוקד). שימוש נכון בטקטיקות אלה סולל את הדרך להגדלת המכירות. הרעיון הוא להעביר את המסר הנכון לאדם המסויים באופן ובזמן המתאמים ביותר.

כאשר אנחנו מדברים על פרסונליזציה בדיוור, הכוונה היא להרבה יותר מהוספת שמו הפרטי של המנוי לכותרת ההודעה. מדוור חכם משתמש במידע שמספקים הלקוחות בצירוף המידע העסקי שנאסף עליהם ע”י מחלקות הארגון השונות (מכירות, תמיכה וכו’) על מנת לייצר מסרים שיווקיים רלוונטיים יותר (למשל, הצעות הקשורות למוצרים או שירותים אחרים שהמנוי כבר רכש, הצעות המבוססות על העדפותיו ותחומי העניין שלו וכו’).

פילוח רשימת התפוצה מאפשר לנו לייצר תכנים המיועדים לקבוצות מנויים שונות, על בסיס דפוסי ההתנהגות שלהם, וקבוצות ההשתייכות שלהם. החל מדיוור המיועד ללקוחות הנאמנים ביותר או ללקוחות צעירים, ועד למבצעי שדרוג בלעדיים עבור מנויים שרכשו מוצר מסוים. האפשרויות כאן הן כמעט אין-סופיות.

דואר אלקטרוני הוא מיידי

בעשור האחרון הדוא”ל הפך ללא ספק לכלי תקשורת מרכזי בין אנשים לכל דבר ועניין. כמה פעמים אתם בודקים אימייל ביום ממוצע? אחד היתרונות הבולטים של דיוור אלקטרוני הוא שמדובר במדיום מיידי. כעבור שניות אחדות מהרגע שבו שלחתם את הקמפיין הוא כבר ממתין למנויים בתיבת הדואר שלהם. המיידיות הזו הופכת את הדואר האלקטרוני למכשיר רב עוצמה עבור חברות וארגונים, במיוחד כאשר מתעורר לפתע צורך בלתי צפוי (תקלה כלשהי למשל) או כאשר מופיעה הזדמנות פתאומית.

ניצול נכון של מהירותו של מדיום הדיוור האלקטרוני מאפשרת למשווקים להיות עם האצבע על הדופק ולהגיב באופן מיידי לתרחישים שונים. מצד שני נדרשת כאן גם זהירות רבה, מפני שברגע שלחצתם על “שלח” אין דרך חזרה. מסיבה זו חשוב מאוד לוודא שהאנשים אשר אחראים על קמפיין הדיוור שלכם מסוגלים לאמץ מנטליות של “שידור חי” בעבודה. הם חייבים לשים לב לפרטים (שגיאות כתיב, קישורים שבורים וכו’) ולייצר הודעה ברמה טכנית ותוכנית גבוהה גם אם מדובר בפרסום לא מתוכנן שיש להפיק תוך זמן קצר. הדבר נכון במיוחד עבור עסקים קמעוניים: משלוח קמפיין עם טעויות במחיר המפורסם למשל, עלולות לגרום להפסדים כספיים ולהרגיז לקוחות רבים.

הפרקים הקודמים:

חלק ראשון

חלק שני

חלק שלישי

הפרק הבא:

חלק חמישי