היכנסו לרוח החג: כך תצרו קמפיין דיוור חגיגי

תקופת החגים ממש בפתח והישראלים נוהרים למסע רכישות – בגדים לילדים, מתנות למארחים, כלי בית ובעצם, כל מה שידם משגת. חברת המחקר הבינלאומית נילסן ערכה סקר על הרגלי הקניות של ישראלים ברשת בפסח האחרון ומצאה, כי 46% מהם ביצעו רכישה אונליין לקראת החג.

מנתוני הסקר עולה עוד, כי 90% ממחזיקי כרטיס אשראי קונים באינטרנט באופן כללי משמע, חגי ספטמבר מסמלים תקופה נהדרת לשיווק אונליין.

בסקר נוסף שנערך בשנת 2012 על ידי מכון הסקרים רותם TRI ניתן להבין יותר לעומק את הרגלי הצריכה של ישראלים בתקופת החגים.

• 10% מהצרכנים “בזבזו” 301-500 שקלים ברכישת מתנה לחג.

• 30% הוציאו 150-300 שקלים על מתנה לחג.

• כ-30% מהצרכנים הוציאו 101-150 שקלים.

• 25% השקיעו עד 100 שקלים בקניית המתנה לחג.

עם נתונים מספריים אי אפשר להתווכח וזה אומר שיש לכם, בעלי עסקים, מנהלי שיווק ומשרדי פרסום, הזדמנות לפנות לצרכנים הללו בתקופה בה הם צריכים אתכם. יצירת קמפיין דיוור חגיגי צריכה להיות חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית השיווק שלכם לתקופה הזו. יש לכם אפשרות ליצור קמפיין שונה, קריאטיבי יותר, לברך את לקוחותיכם באופן אישי ולהגדיל מכירות.

איך יוצרים קמפיין לחג?

אקטיב טרייל לחג

דוגמה לקמפיין חג שעוצב במערכת אקטיב טרייל

קמפיינים בהתאמה אישית

קניות לחג כבר אינן נחלת האישה, כפי שנהגו לחשוב בעבר. מסקר הצרכנים נמצא שישנו הבדל של 13% לטובת הגברים בנכונות לרכוש מתנות לחג באינטרנט. נצלו את הנתונים הללו לטובתכם. במקום לשלוח קמפיין שפונה לשני המינים, התאימו אותו בעזרת כלי הפרסונליזציה של אקטיב טרייל, למין הנמען.

תוצאות הסקר העלו גם, כי ככל שהגיל עולה, כך עולה תדירות הרכישות אונליין. נסו להפריד את הקמפיינים שלכם לפי חתך גילאים. התאימו את המוצר שלכם לקהל מסוים, שנו את נוסח הפנייה בהתאם לאופי הקהל שבחרתם וחשבו על זמני שליחת הקמפיינים.

אימיילים מקושטים לחג

מתכננים לשלוח דיוור מיוחד לחג? מעולה, אך מה עם הדיוורים הרגילים שלכם? הודעות התודה על ההרשמה או על הקנייה, הודעות על עדכון חדש וכדומה? נסו להכניס את הנמענים שלכם לרוח החג על ידי הוספת קישוט קטן או כיתוב מיוחד על גבי ההודעות האוטומטיות שנשלחות. רק אל תשכחו להחזיר לעיצוב הרגיל לאחר החג.

מדריך: עיצוב ניוזלטר באקטיב טרייל מא’ עד ת’

תבלטו בשורת הנושא

ביטויים כמו “מבצע לחג”, “הטבה לחג” ודומיהם עלולים להיות בעוכריכם. לפני ובזמן תקופת החגים העמוסה, הדיוור שלכם אינו היחיד שייכנס לתיבת הדואר של לקוחותיכם ורובם מבקשים מהם דבר אחד – “תקנו!”. במקום להיטמע בשאר האימיילים, נסו לבלוט. אתם יכולים לשאול שאלה כמו, “זקוקים למתנה המושלמת למארחים?”, להצהיר, “החל אירוע המכירות לחג” או פשוט לכתוב, “יש לנו הצעה מיוחדת עבורך לחג”. ככל שתהיו יצירתיים יותר ותצליחו לבדל את עצמכם, תוכלו להגיע להישגים מרשימים יותר.

קצר וקולע

אם אתם עסוקים מאד בתקופת החגים, כנראה שגם לקוחותיכם. אל תלאו אותם עם הרבה מלל. צרו הודעה שיווקית קצרה וכיפית, שתעביר את המסר. תנסו לבנות קמפיין שאינו עמוס ויזואלית, כדי שהקוראים שלכם יוכלו לסרוק עם העיניים אחר מה שבאמת מעניין אותם.

קונים של הרגע האחרון

נתוני הסקר, שנערך בשנת 2012, העלו ממצאים מעניינים. 63% מהצרכנים העידו כי הם מתכננים לערוך את הקניות לחג כשבוע לפני החג עצמו, 17% מתכננים לרכוש מתנות כארבעה שבועות לפני החג ורק 7% ממתינים לרגע האחרון – יומיים לפני החג.

אם להסתמך על הנתונים הללו, רצוי לשלוח את הקמפיין המיוחד לחג לפחות פעמיים, כחודש לפני וכשבוע לפני. כך לא תפסידו את הצרכנים שמשקיעים ודואגים לקנות מראש, ואת אלה שמתמהמהים. ככל שהמועד מתקרב, נסו למקד את הדיוורים השיווקיים. כמה ימים לפני החג, אין טעם להציע את מיטב מרכולתכם, הציעו כמה מוצרים מנצחים.

והעצה הכי טובה – כנסו לאווירת החג. בתקופת החגים אנחנו אמנם נוטים להיות לחוצים, אך עם זאת, יש חביבות באוויר. חשבו על המסר השיווקי שאתם רוצים להעביר ותעדנו אותו, התאימו אותו לרוח החג.