כלל פיננסים: הבטחת עבירות

פתרון הבעיה מספר אחת ביעילות שיווק מבוסס דואר אלקטרוני

כלל פיננסים” היא החברה הגדולה והיעילה ביותר בישראל לניהול תיקי השקעות, שמספקת שירותים המתפרסים על קשת רחבה של תחומים, החל בניהול תיקי השקעות וכלה בקרנות נאמנות וחתמות. משום כך היא תלויה מאוד בדואר אלקטרוני, לתמיכה ולתחזוקה של בסיס הלקוחות המתרחב שלה, המגיע כיום ל-80,000 נמענים.

בין התקשורות העסקיות שלה בדואר אלקטרוני כלולים עלוני החדשות והשיווק השבועיים והחודשיים, הנשלחים ללקוחות קיימים וללקוחות פוטנציאליים.

“כלל” כבר יצרה עלוני חדשות אינפורמטיביים משובחים, בעלי גרפיקה מלאה, כשיצרה קשר עם אקטיב טרייל. היה לה כלי פנים-ארגוני יעיל לניהול רשימות המשתמשים המתפתחות שלה. מה שהביא את “כלל” אל אקטיב טרייל לא היה, אם כן, הצורך ביצירת עלוני חדשות או תחזוקת רשימות דואר אלקטרוני.

“הבעיה מספר אחת שלנו הייתה עבירות”, אומרת סיגלית טל, מנהלת תקשורת לקוחות באינטרנט ב”כלל”. “לא היינו בטוחים שאנחנו מגיעים ללקוחות; הכמות העצומה של הודעות הדואר האלקטרוני גרמה לעתים קרובות להודעות שלנו להיתקע במסנני דואר זבל. ניהול ספקי שירותי האינטרנט והניסיון לעקוב אחר הודעות הדואר האלקטרוני שלנו בתוך הארגון הפכו למאמץ יקר וגוזל זמן רב. מכיוון שתקשורת דואר אלקטרוני היא חלק אינטגרלי מהעסק שלנו, חשוב מאוד שהמידע יגיע ליעדו”.

אינטגרציה עם מערכות ניהול תוכן

לאחר פגישה עם צוות המומחים של אקטיב טרייל, החליטה חברת כלל שיהיה זה חכם ומשתלם להעביר את העבודה במיקור חוץ למומחי העבירות.

הפניית רשימות הדואר האלקטרוני של משתמשים אל מערכת אקטיב טרייל מבוססת האינטרנט הייתה קלה מהצפוי, וכללה שילוב מלא עם מערכות ניהול קשרי הלקוחות של “כלל”, מה שאפשר לאסוף את המידע המלא על המשתמשים מאתר האינטרנט של החברה ומהמערכות הפנימיות הקודמות שלהם.

בעיות של הודעות דואר אלקטרוני חסומות ודואר זבל נמנעו בקלות, מכיוון שאקטיב טרייל עובדת ישירות עם ספקי שירותי אינטרנט מובילים (AOL/Time-Warner, Yahoo, Gmail וכו’), על מנת להבטיח שליחה ללא הפרעות וטיפול מיידי בבעיות העברה.

שרתי אקטיב טרייל נבדקים באופן קבוע מול רשימות שחורות ציבוריות, ומבוצעות בדיקות העברה מול כל ספקי שירותי האינטרנט העיקריים.

מעקב ומדידה של יעילות

התוצאות היו מיידיות – שיעור ההעברה השתפר ב-46% לעומת השיעורים הרגילים בתקופת הבדיקה ההתחלתית.