ג’ימייל מציגה: מערכת מתקדמת לסינון ספאם

גוגל יוצאת בשדרוג ענק עם עדכון אבטחה של פלטפורמת המייל שלה מתוך מטרה לתת חווית שליחה וקבלת מיילים נקיה מדואר זבל ואיכותית יותר.
השינויים ייכנסו לתוקף כבר בחודשים הראשונים לשנת 2024 ועלולים לאתגר את השולחים לנפח גדול של נמענים.
אם אתם מדוורים כדאי שתכירו את העדכונים החדשים.
איך כל זה משפיע על הפעילות שלכם?

בעולם האימייל מרקטינג כל עדכון ושינוי יכול להשפיע על הצורה שבה ג’ימייל מתייחסת לדיוורים שלכם.
כדאי שתבינו מה הטכנולוגיה שעומדת מאחורי העדכונים. אתם עלולים להיות מסווגים כספאמרים רק מפני שלא ידעתם על המנגנון החדש, התוצאה של סיווג כזה תוביל אתכם לפספס לקוחות ותפגע במערך השיווק שלכם.

מודל המזהה טקסט ספאמי עבור המשתמש

כולנו כבר רגישים לספאם ואנחנו יודעים לזהות מלל שבקלות ניתן לסווג אותו לספאם. אולי זה הניסיון המר, ההסתגלות שלנו או פשוט יכולת שפיתחנו לאורך השנים לזהות אותו.
ג’ימייל מנסה למזער את השימוש לרעה במערכת שלה ולתת למשתמש הקצה תיבת דואר אלקטרוני נקייה מפישינג ודואר זבל.
העדכון החדש של ג’ימייל נחשב לעדכון הגדול ביותר שבוצע בשנים האחרונות. במסגרת העדכון פותח מודל שנקרא בדרך המקוצרת Retvec או בשמו הארוך: Resilient & Efficient Text vectorizer.

המודל פותח כדי להתמודד בצורה טובה יותר אל מול מניפולציות טקסט עוינות שמבצעים אותם ספאמרים בצורה שיטתית.
המניפולציות יכולות להתבטא באימוג’ים בטקסט או החלפה של אותיות במספרים ותווים שונים שנועדו לעקוף את יכולות האבטחה של ג’ימייל, כל זה במטרה להגיע לתיבת דואר הנכנס של המשתמש ולייצר איתו אינטראקציה.ג’ימייל מצליחה כיום עוד לפני הכנסה מלאה של המודל לפעולה לחסום כ-15 מיליארד הודעות ספאם ביום והיא מצליחה לזהות 99.9% מכלל הודעות הפישינג, הספאם או כל תוכנה זדונית אחרת שמאיימת להיכנס לתיבות הדואר נכנס של המשתמשים שלה.

קרובים ל-100% סינון ספאם: כדאי להכיר את העדכונים החדשים

רוצים להבין לעומק איך המודל עובד?

אז כמובן שמערכת ה-Retvec מבוססת על מודל AI, בכל זאת מדובר בענקית הטכנולוגיה גוגל.
המערכת אומנה להכיר כמות ענקית של מיילים שמנסים לבצע מניפולציה על המערכות של ג’ימייל, מתוך מטרה לזהות את המיילים האלה עוד לפני שהם מגיעים לתיבת הדואר האלקטרוני שלנו.

כדי להבין עד כמה השקיעו בפיתוח של המודל, הוא מגיע עם תמיכה מובנית ב-100 שפות שונות ויש לו יכולת להשתמש בדמיון החזותי של התווים לאותיות אמיתיות כדי להבין מה אותם המיילים אומרים באמת ולסווג אותם כספאם.

היתרון של ה-Retvec הוא שהוא הרבה יותר קל משקל ממודלים שג’ימייל יישמה בעבר, הייצוג הקומפקטי שלו מתורגם למהירויות הסקה טובות יותר, הוא מקטין את עלויות החישוב, ממזער השהייה ובכך הופך לגורם מכריע עבור יישומים בקנה מידה גדול.
בנוסף המודל מוצע בקוד פתוח, מכאן ניתן להבין שהוא יוכל לרוץ על יישומים נוספים למטרות ניתוח וסיווג טקסט, לתת למערכות חיצוניות נוספות את האפשרות לסנן מתקפות המבוססות על שימוש בתווים מיוחדים.

ג’ימייל מציגה מערכת אבטחה יסודית להרחקת הספאם מתיבות המייל

איך השינויים האלה עשויים להשפיע עליכם?

בין אם אתם מדוורים גדולים או קטנים, כדאי שתתכוננו, סף הרגישות של ג’ימייל גם כלפיכם עומד לעלות.
מה זה אומר בפועל? בבוחן המציאות הסיכויים שלכם למצוא את המיילים שלכם בתיבת הספאם עולים.
חשוב להכיר את השינויים הטכנולוגיים שקורים בשוק, מערכות ה-AI מאפשרות לענקיות הטכנולוגיה להגיע לדיוק גבוה מאוד.
הפעם מדובר במודל שמזהה טקסט ספאמי, הוא מצריך מכם לעשות את ההתאמות ולהיות חדים יותר במסרים שלכם, לפנות בצורה אישית יותר ולעבוד בצורה נקיה כמה שיותר בכדי לא להפסיד את תשומת הלב של הלקוחות שלכם.

“השינויים האלה הם על תקן כוונון לעולם האימייל, ועל ידי תיקון של כמה דברים אשר נמצאים מתחת למכסה המנוע נוכל לשמור על הדוא”ל כך שיפעל בצורה חלקה. אבל בדיוק כמו בפעולתו של כיוון, לא מדובר על פעולה חד פעמית אלא על שמירה על דוא”ל מאובטח יותר, ידידותי למשתמש וללא ספאם. זה דורש שיתוף פעולה וערנות מתמדת מכל קהילת הדוא”ל. ואנחנו נמשיך לעבוד קשה כדי לוודא שתיבת הדואר הנכנס שלכם תישאר בטוחה”. ניל קומרן, מנהל מוצר, אבטחה ואמון בג’ימייל, בהתייחס לשינוי במערכות של ג’ימייל.

המטרה של ג’ימייל לשמור על תיבת הדוא”ל, המטרה של חברות שמדוורות ללקוחות שלהן הוא למקסם מכירות ולהגיע בזמן הנכון אל תיבת הדואר נכנס של הלקוחות ולתפוס את תשומת ליבם.
בתור מדוורים, רצוי שתמצאו את נקודת האיזון המושלמת כדי ששני התהליכים האלה יוכלו להתקיים ולא יסווגו אתכם כספאמרים.