5 דוגמאות ייחודיות של דפי נחיתה שכדאי ללמוד מהן

מכירים את השאלה המרגיזה שילדים לפעמים נשאלים – “את מי את/ה אוהב/ת יותר, את אבא, או אמא”?

אז כששואלים אותנו מה הכלי האחד הכי חשוב במערכת שלנו, אנחנו מרגישים בדיוק ככה. מבחינתנו, כולם כלים מעולים בפני עצמם ויחד הם הופכים לתזמורת שיווקית מנצחת. 

Marching Band

אם בכל זאת תתעקשו איתנו עוד קצת ותשאלו איזה כלי מצטיין ביחס השקעה/תועלת, ניאלץ להודות שדפי נחיתה הם אחד הכלים הכי יעילים בכל קמפיין שיווקי; דף נחיתה מוצלח יכול להקפיץ את כמות ההמרות שלכם, לסייע להצלחת הקמפיין וכמובן – לתרגום לחיזוק הערך המיתוגי ולכן מדובר באלמנט שחשוב להשקיע בו זמן ומאמץ. 

העניין הוא שלא תמיד קל לדעת מאיפה בכלל להתחיל, או איך לבנות את דף הנחיתה המדובר וכמו בכל תהליך יצירתי – קצת השראה יכולה לקחת אתכם רחוק (או לפחות רחוק מספיק כדי לסיים את הפרויקט על הצד הטוב ביותר). 

לכן כשאתם מחפשים אחר השראה, אל תפחדו ללכת בעקבותיהם של אחרים!

אמא אווזה

לפניכם 5 דוגמאות לדפי נחיתה מרשימים, יפים ומיוחדים שיש המון מה ללמוד מהם – לא רק ברמה העיצובית, אלא גם מבחינת החלוקה הפנימית, התוכן וההנעות לפעולה. אנחנו מקווים שתמצאו פה הרבה רעיונות טובים שתוכלו ליישם בפעם הבאה שתבואו לבנות אצלנו דף נחיתה, כי בסופו של דבר, אין כמו ללמוד ממי שיודע איך עושים את זה נכון.

1. דף הנחיתה של WIX

מעבר לעובדה שחברת בניית האתרים WIX היא לגמרי גאווה ישראלית, אם יש דבר אחד שיודעים לעשות שם מדהים זה עיצוב. כמו שאפשר לראות, דף הנחיתה בנוי מאיור קונספטואלי ארוך אחד, על גביו נשתלו טקסטים קצרים וברורים (שחושפים את הפיצ’רים השונים במערכת של וויקס) שלצד כל אחד מהם – כפתור הנעה לפעולה. כמה פשוט – ככה גאוני.

דף נחיתה וויקס

 

2. דף הבית של Udemy לעסקים

אין לכם מאייר או מאיירת בשלוף, שיוכלו ליצור עבורכם קנבס ארוך כרקע לדף הנחיתה? לא נורא, כי הנה עוד דוגמה מצוינת, הפעם מבית Udemy for Business: רובנו מכירים את אתר הקורסים Udemy כאתר שמציע קורסים לשעות הפנאי עבור “אנשים רגילים” (כלומר לא בכובע עסקי). אבל מסתבר של-Udemy יש גם חטיבה עסקית, שמטרתה סיפוק הכשרות לעובדים מתחומים וארגונים שונים – והכל אונליין, מבלי לצאת מהמשרד. שימו לב איך הדף נפתח בהסבר תמציתי וברור שהוא ה”תכל’ס” של הפניה כולה: דיבור ישיר למעסיקים והדגשת התועלות, לצד תמונת אילוסטרציה איכותית. לאחר מכן נפרשות התועלות אחת-אחת ומוסברות בצורה ברורה ונהירה. מתחת לכל פסקה ממתין כפתור של הנעה לפעולה כולל לינקים שמזמינים את הקוראים לגלות יותר אודות השירות. 

דף נחיתה Udemy לעסקים

3. דף הבית של חשבונית ירוקה

אין שום ספק שהחברים בחשבונית ירוקה עושים עבודה פשוט מצוינת בכל הקשור לשיווק ותוכן, ודף הבית של השירות – שמהווה, הלכה-למעשה דף נחיתה – לא נבדל מהמסורת הזו. 

שימו לב למינימליזם הנעים לעין, שלא מוותר גם על הבלטת טופס ההרשמה וגם על התועלות – המאורגנות בתוך סליידר מתחלף. העיצוב המינימליסטי יחד עם השדות המועטים והברורים מקל על הגולש להבין מה צריך לעשות ולמה שווה להירשם לחודש ניסיון בשירות.

דף נחיתה חשבונית ירוקה

4.דף הבית של Riseup

Riseup הוא סטארטאפ פורץ דרך, שמטרתו שיפור המצב התזרימי של כולנו (רלוונטי מאוד גם בימים כתיקונם, אבל על אחת כמה וכמה בתקופה המורכבת שהביאה איתה הקורונה) מתהדר גם הוא בדף בית שהוא למעשה דף נחיתה מעולה. אהבנו מאוד את ההסברים הברורים, העיצוב הנקי, ההקפדה על כפתורי ההרשמה בסופו של כל הסבר ואת השילוב של סרטון הווידיאו שמתייחס ישירות לחסם המרכזי אצל הלקוחות הפוטנציאליים של השירות: נושא אבטחת המידע.

דף נחיתה Riseup

 

5. דף הנחיתה של אקטיב טרייל

זה אמנם לא כל כך צנוע מצידנו, אבל אנחנו באמת חושבים שאנחנו טובים בבניית דפי נחיתה (אחרת לא היינו יכולים לכתוב לכם על זה). דף הנחיתה הבא מגיע מבית היוצר שלנו באקטיב טרייל, מדגים את התכונות העיקריות של מערכת דפי הנחיתה שלנו והוא כולל הסברים מדויקים, דוגמאות לתבניות והמלצות מהמומחים. האלמנטים האלו משכנעים, כמו גם הקריאה הבולטת לפעולה וההסבר אודות אקטיב טרייל.

דף נחיתה אקטיב טרייל

אז מה הופך דף נחיתה למצוין? הנה כמה עקרונות בסיסיים 

  • תוכן בהיר, נהיר ומדויק  (כולל הקפדה על הסברים והתייחסות ישירה לחסמים)
  • עיצוב נעים, נקי ולא עמוס מדי, שתומך בטקסטים  (אצל Riseup ו-Udemy אפשר לראות עד כמה החלוקה וויזואלית תומכת בטקסטים)
  • הקפדה על שילוב הנעות לפעולה (במיוחד בדמות כפתורים, אבל לא רק)
  • שילוב אלמנטים וויזואליים מיוחדים כמו סליידר (חשבונית ירוקה) או ווידיאו (Riseup)

 

זהו, עכשיו כשאתם מצוידים בימבה השראה, הגיע הזמן לצאת לדרך: בואו לבנות דפי נחיתה יפים ופונקציונליים שיעזרו לכם להקפיץ את הקמפיין לרמה חדשה לגמרי, ללמוד איך לבנות דף נחיתה מוצלח, איך לבנות דף נחיתה שממיר ו-איך לשווק מחדש באמצעות דף נחיתה.

נתראה בעורך 😉