איך להתאים כל ניוזלטר לחג השבועות

בחג שבועות תעשה לך – ניוזלטר מותאם ללקוחות.

בהרבה מן המאמרים אצלנו בבלוג של אקטיב טרייל, אנו מדגישים כי כל דבר יכול להיות סיבה לכתיבת ניוזלטר, החל מחגים וימים מיוחדים וכלה בעדכוני גרסה ומינויים חדשים בחברה.

וכדי להוכיח את הטענה החוזרת ונשנית הזו, בואו נשתמש בחג הקרוב, הרי הוא חג השבועות, כדוגמה.

ניוזלטר לשבועות

כך תתאימו את הניוזלטר השיווקי שלכם לחג השבועות:

מחקר מקדים

התאמת תוכן למועד מסוים מצריכה מידה של חקר או סיעור מוחין. בשלב הראשון עליכם לגבב רשימה של נושאים, עליהם תוכלו להישען. תוכלו לצורך העניין, לכנס ישיבה עם כמה מעובדי החברה ולבקש מהם לזרוק אסוציאציות הקשורות לאותו מועד.

ערכתי את הניסוי אצלנו באקטיב טרייל בנוגע לחג השבועות, ואלו התוצאות שהתקבלו: חג המים, חלב, צבע לבן, ביכורים, חג הקציר.

בחיפוש קצר באינטרנט לאחר מכן העליתי בחכתי רעיונות נוספים, כמו שירים הקשורים לחג, מנהג אכילת דבש, חג מתן תורה וטקס ביכורים בקיבוצים, הכולל ריקודי הורה במעגלים.

חיטה, דגנים או סתם קש

שוב אדגיש, כי לא משנה במה עוסקת החברה שלכם או סביב איזה נושא נכתב הניוזלטר השיווקי, תמיד ניתן להוסיף נדבך נוסף. אתם יכולים לכתוב ניוזלטר טכני לכל דבר ועניין, אך להוסיף לו עיצוב שידגיש את אווירת חג השבועות, כמו לדוגמה תמונה של שדות שעורה.

לעתים, העיצוב לא בהכרח צריך להתאים לתוכן עצמו, אלא נועד כדי ליצור אווירה לניוזלטר, כדי שלא יהא “יבש” מדי. עם אקטיב טרייל, שינוי האווירה בניוזלטר נוצר בקלות. אתם יכולים להוסיף תמונות בגדלים שונים או לשנות את צבע הרקע, כך שיתאים לאווירת החג.

דוגמה לניוזלטר לשבועות - אקטיב טרייל

טהרת הצבע הלבן

בהמשך ישיר לעיצוב הניוזלטר שלכם, נסו להפוך אותו לאחיד, לבן וחגיגי יותר, כדי להתאימו לרוח אווירת השבועות. הכי קל לעשות זאת בשיווק מוצרים, החל ממוצרי אופנה ועד לכלי בית.

הציעו שלל מוצרים לבנים שנמצאים אצלכם במלאי – במיוחד לחג השבועות.

ראו לדוגמה, כיצד “סוהו” התאימה את המוצרים המוצעים בניוזלטר שלה, ליום העצמאות של מדינת ישראל, המאופיין בצבעי כחול ולבן.

סוהו

שלל גבינות ומטעמים

חג שבועות ידוע יותר מכל כחג הגבינות. אם החברה שלכם לא עוסקת באוכל או במוצריו הנלווים, אתם יכולים לנסות וליצור שיתוף פעולה עם אתר תוכן כלשהו, שמספק מתכונים מעניינים ולהציע אותם לקוראים שלכם. זה יכול להיות אתר אוכל כלשהו או אפילו חברה שמשווקת מוצרי חלב.

כך, גם תספקו לנמענים שלכם תוכן מעניין ורלוונטי לחג, וגם תוכלו להגדיל את רשימת הנמענים שלכם על ידי איחוד רשימות תפוצה עם החברה השנייה איתה תשתפו פעולה.

בנות ישראל היפות

מכירים את הפוסטרים הישנים של ארץ ישראל היפה? אותן כרזות בהן נראות בנות ישראל יוצאות במחולות עם זר פרחים לראשיהן?

מדובר בתמונות שמעוררות נוסטלגיה ומעלות חיוך לרוב הישראלים ולכן, כמשווקים תותחים, אתם יכולים לעשות בהן שימוש בכל דרך שתבחרו. זוהי אמנם סחיטה רגשית אך בחגים מותר לנו.

חג שבועות

עם עורך הדיוור של אקטיב טרייל, אתם יכולים להפוך כל ניוזלטר למותאם ומעוצב ברוח החג.

חג שבועות שמח!