כל מה שרציתם לדעת על סקרים ולא העזתם לשאול

אם אתם רוצים לשלוח סקרים למשתמשים שלכם, כדאי שתדעו אילו סוגי סקרים יש וכיצד הם יכולים לשמש אתכם

לקוחות אקטיב טרייל יוכלו מעתה ליהנות מאפשרות חדשה שנוספה למערכת – כלי ליצירת סקרים. מערכת הסקרים החדשה תאפשר לכם ליצור בקלות ובמהירות סקרים שונים כמו סקר שוק או סקר שביעות רצון לקוחות, מותאמים אישית, ולהטמיע אותם באתר או בקמפיין הדיוור האלקטרוני שלכם.

תוכלו לבחור בין סוגי שאלות, להתאים את עיצוב הסקר לאופי המותג שלכם ולקבל לבסוף את התוצאות בצורה מסודרת ונוחה.

למה זה טוב?

ישנן שתי דרכים לקבל מידע על הלקוחות שלכם – במפורש או במובלע. בדיוור אלקטרוני יש סטטיסטיקות שיכולות לספר לכם הרבה על מה המשתמשים שלכם רוצים. שיעור הפתיחות יכול ללמד אתכם עד כמה שורת הנושא שלכם טובה ושיעור הקליקים יכול לספר רבות על כוחה של הקריאה לפעולה שלכם. אך הסטטיסטיקות הללו מתבססות על מידע לא מפורש, מידע שאתם מסיקים כתוצאה מההתנהגות בפועל של המשתמשים. לעתים קרובות, זה לא מספיק.

סקרים יכולים לספק לכם מידע מפורש. הם יגלו לכם מה המשתמשים עצמם חושבים בנוגע לנושא מסוים. במקום לבדוק את נתוני הדיוור שלכם ולנסות לחשוב מה הם אומרים על המשתמשים, אתם יכולים פשוט לשאול אותם ישירות. אם תדעו מה הם רוצים, תוכלו לשפר את הדיוור האלקטרוני שלכם, להגדיל את המכירות ולהפוך את הקשר שלכם עם הלקוחות לחזק ורלוונטי מתמיד.

סקר שביעות רצון לקוחות של אקטיב טרייל

ניתן להשתמש בסקרים בצורות שונות למטרות שונות. להלן כמה סוגי סקרים שכדאי להכיר:

• שאלון עמדות: שאלונים אלה נועדו לבחון מה עמדתם של המשתמשים ביחס לנושאים שונים. השאלון מורכב מהצהרות, ומתחת להן מספר אפשרויות בחירה בין “מסכים מאוד” ל”לא מסכים בכלל”. באמצעות שאלונים מסוג זה תוכלו לגלות את עמדות המשתמשים שלכם בנוגע למגוון תחומים רחב, מהיצע המוצרים שלכם ועד לנטיותיהם הפוליטיות.

• סקרי שביעות רצון לקוחות: שאלונים אלה יסייעו לכם לגלות עד כמה המשתמשים מרוצים מהשירותים שאתם מספקים להם. אתם יכולים לשאול את המשתמשים עד כמה הם מרוצים מהדיוור האלקטרוני שלכם למשל, ולספק להם מגוון אפשרויות בחירה, בין “מרוצים מאוד” ל”לא מרוצים כלל”. אתם יכולים גם להשתמש בשאלונים אלה כדי לברר אילו תכנים המשתמשים מעדיפים ולברר (באמצעות שאלה פתוחה, שכל משתמש יכול להשיב עליה כרצונו) מה הם אהבו במיוחד בדיוור שלכם ואלו תכנים הפריעו להם.

אבל סקר שביעות רצון לקוחות לא חייב להיות חוץ-ארגוני. אתם יכולים להשתמש בסקרים אלו גם ככלי פנים-ארגוני, כדי להבין מה העובדים בחברה חושבים על החלטות שהתקבלו, שיטות עבודה וכן הלאה.

• החדרת מוצרים חדשים: ניתן להשתמש בסקרים כדי להבין לאלו מוצרים חדשים יש צורך כרגע בשוק, והאם מוצר חדש שבכוונתכם להשיק יענה על הצורך הזה. אתם יכולים לשאול את המשתמשים כמה הם היו משלמים על מוצר מסוים, אילו תכונות הם יעדיפו שיהיו למוצר וכן הלאה, כיד הדמיון הטובה עליכם.

• שאלוני אמדן ידע: שאלונים אלה משמשים לבדיקת הידע של המשתמשים. ניתן להשתמש בהם כדי לגלות מה מועמד לעבודה יודע על התפקיד למשל, אך בשימוש נכון הם יכולים ללמד אתכם רבות על אודות הלקוחות שלכם. אם אתם מתכוונים לשווק מוצר טכנולוגי מסובך לדוגמה, שאלון אמדן ידע יכול לסייע לכם לזהות אלו תכונות של המוצר הלקוחות מכירים, וכך תוכלו לדעת אלו תכונות להבליט בעת פרסום המוצר.

• איסוף נתוני לקוחות: מהיכן הלקוחות שלכם? האם הם נשואים? מתי חל יום הולדתם? סגמנטציה מוצלחת של רשימת התפוצה תסייע לקמפיינים שלכם להפוך לפרסונליים יותר, ולכן גם רלוונטיים יותר. אימייל ברכה קצר, בצירוף מבצע ביום ההולדת של משתמש מסוים הוא לא רק הזדמנות נוספת למכור, הוא גם דרך נהדרת לחזק את הקשר ביניכם לבין הלקוחות שלכם.

מערכת סקרים יכולה לגלות לכם המון על לקוחותיכם. האפשרויות מוגבלות רק על ידי הדמיון והתעוזה שלכם. במקום לחפש אחר רמזים בנוגע למה הלקוחות שלכם רוצים, שאלו אותם. לא תצטערו.

קראו עוד על מערכת הסקרים של אקטיב טרייל