תזכור את זה: כך תשלחו תזכורות אימייל מעולות

אימייל תזכורת יכול להיות שירות מצוין שאתם נותנים ללקוחות שלכם, אבל הוא גם יכול להיתפס כהטרדה מיותרת. כרגיל, הכל תלוי בביצוע

תזכורות באימייל יכולות ליהנות משיעור גדול של פתיחות וקליקים, אם הן עשויות כראוי. תזכורות הן כלי יעיל ומוערך, אבל אימייל תזכורת יכול להיות גם אסון ולהקפיץ את מספר האנשים שמבקשים להסיר את עצמם. כרגיל, הכל תלוי בביצוע שלכם.

עשו זאת נכון, והסטטיסטיקות יוקירו לכם תודה. עשו זאת רע, ותראו את מספר מסירי ההרשמה גדל במהירות.

איך עושים זאת נכון?

הכללים הבסיסיים של תזכורות אימייל אינם שונים מכללי הבסיס של דיוור אלקטרוני. תזכורות צריכות להיות מתוזמנות היטב, רלוונטיות ורצויות. וכדי להבין זאת, כדאי לחשוב קודם על המשתמשים.

תזכורות רצויות

אתם יכולים לאפשר למשתמשים לבקש תזכורות. אתר threaless.com, שמוכר חולצות מעוצבות, מציע תזכורות אימייל לגולשים במקרה שאין חולצה במידה שלהם. אם הגולשים מקליקים על גודל החולצה הרצוי והוא אינו במלאי, הם יכולים למלא את כתובת האימייל שלהם כדי לקבל דיווח ברגע שהחולצה מודפסת שוב. זוהי תזכורת לכל דבר, והיא מוצגת כשירות שמספק האתר לגולשיו.

בדומה לכך, גולשים ישמחו לדעת שמבצע מיוחד עומד להיגמר או שמוצר חדש הגיע למלאי, כל עוד הם לא מרגישים שדוחפים להם פרסום לחינם. אם תאפשרו לגולשים לבקש תזכורות, רבים מהם גם ישתמשו באפשרות הזו. באמזון מאפשרים לגולשים לבקש תזכורת לקראת ימי הולדת שחשובים להם, ולצדה רשימת מתנות אפשרית.

לעתים תרצו לשלוח תזכורות גם מבלי לבקש את רשות הגולשים. אתם יכולים לעשות זאת, אך בזהירות. כאן כלל הזהב הוא תזמון. שלחו תזכורות מהסוג הזה לעתים נדירות יחסית, ופעם אחת בלבד. הגבול בין שירות אדיב לבין לחץ לקנייה יכול להיות דק מאוד לפעמים, אל תחצו אותו.

התוכן ושורת הנושא

שימו לב לשורת הנושא. שורת הנושא צריכה להיות פשוטה ולא מתחכמת, ועליה להסביר מה יש באימייל. שורת נושא כ”תזכורת: מבצע מצלמות X עומד להסתיים בעוד שבועיים” טובה מ”מבצע חם! רק עכשיו!”. תוכן ההודעה חשוב אף הוא. שמרו על ההודעה קצרה ורלוונטית והגיעו במהירות לנקודה. בשתי מילים, היו שימושיים.

אימייל תזכורת אינו קמפיין מורכב והוא לא צריך להיות כזה. הוא צריך לעשות דבר אחד – להזכיר. אל תבזבזו את הזמן של המשתמשים שלכם.

הודיעו מראש

כדאי גם להודיע לנמענים כמה תזכורות הם יקבלו. אם מדובר בתזכורת חד פעמית, הצהירו זאת במפורש ומראש. אם מדובר במספר תזכורות, ספרו על כך. הנמענים צריכים לדעת שאתם לא מתכוונים להציף אותם בתזכורות, ואתם צריכים לספק להם את האישור הפשוט הזה.

סגמנטציה

אם אתם שולחים תזכורות רק לחלק מרשימת התפוצה שלכם, לעתים כדאי להודיע להם מדוע התזכורת נשלחת אליהם. ניתן לשלוח הודעה ששורת הנושא שלה היא “לא קראת את האימיילים שלנו לאחרונה”. שקיפות יכולה לעבוד לטובתכם.

מצד שני, היזהרו בניסוח. אל תשלחו הודעה שבה כתוב “לאחרונה לחצתם על קישורים רבים באימיילים שלנו”, כי היא רק תגרום לגולשים לחשוב שעוקבים אחריהם. אתם יכולים במקום, לכתוב שהתזכורת נשלחה לגולשים פעילים במיוחד.

בכל מקרה, התזכורות צריכות להיות רלוונטיות ואיכותיות. השתמשו בסגמנטציה כדי לשלוח תזכורות לאנשים שבאמת נראה שיתעניינו בהן, והימנעו מלהציף אותם באימיילים. אם תעשו זאת היטב, התזכורות ייתפסו כשירות שאתם נותנים ללקוחות שלכם, ולא כהטרדה. בסך הכל, כך דיוור אלקטרוני טוב צריך להיראות.