תקני שליחה בדיוור האלקטרוני

תקני שליחה הם נושא טכני שהרבה מדוורים מעדיפים שלא להתעסק איתו, וחבל. שליחת דיוור ללא תקני שליחה, עלולה להוביל אתכם במהירות לתיקיית הספאם ולהגדיל את האפשרות שקמפיינים שלכם לא יגיעו לעולם ליעדם. אם טרם עדכנתם את תקן ה-SPF וה-Domain Keys שלכם, כדאי שתעשו זאת עכשיו. זה פחות מסובך מכפי שזה נשמע, ואת התוצאות תראו מיד.

SPF ו-Domain Keys הם שני תקנים בהם משתמשות ספקיות האינטרנט כדי לחסום ניסיונות ספאם, מרמה והתחזות. התקנים מוודאים התאמה בין השרת ממנו נשלח הדואר לבין הדומיין שממנו הוא נשלח. הגדרת התקנים הללו לוקחת רק מספר דקות, ועבירות האימיילים שלכם תשתפר מאוד.

מה התקנים הללו אומרים

SPF ו-Domain Keys הם סטנדרט שמשפר את אמינות הדיוור שלכם אצל ספקיות הדואר. כשאתם שולחים אימייל באמצעות חשבון באקטיב טרייל, עליכם לאשר לספקיות הדואר שאתם מאפשרים לאקטיב טרייל לשלוח אימיילים בשמכם.

במונחים טכניים, שרת הדואר בודק איזה דומיין טוען שהמייל נשלח ממנו, ומוודא שה-SPF של שרת הדואר השולח מתאים לרשומת ה-SPF של הדומיין. העיקרון הוא פשוט: שרת הדואר מנסה לאמת האם הקמפיין שנשלח אליו בשמכם הוא אכן שלכם, ובשביל זה הוא צריך להשוות בין הקוד שנמצא באקטיב טרייל לקוד שנמצא אצלכם.

אז מה אתם צריכים לעשות?

עליכם להוסיף את תקני ה-SPF וה-Domain Keys לשרת ה-DNS של חברתכם. כך תוכל אקטיב טרייל לשלוח דיוורים בשמכם. בנוסף, תזדהו בפני העולם בצורה תקינה וסטנדרטית. DNS הוא קיצור של “מערכת שמות דומיין”, והיא פשוט פרוטוקול שמתרגם את כתובת האינטרנט שלכם לכתובת ה-IP האמיתית שלה. מאחר שרוב הגולשים לא זוכרים כתובות IP, היה צורך במערכת שתדע לתרגם את המספרים הללו לכתובות מזוהות. באמצעות DNS אפשר להציע מגוון של שירותים מבוססי שם, ובהם רישום של שרתי דואר.

כדי להוסיף SPF ו-Domain Keys ל-DNS שלכם, פנו לאחראי המחשבים בארגון ובקשו ממנו להוסיף ל-DNS את רשומות הטקסט הבאות: SPF ו-Domain Keys. במקרה שאתם צריכים לעשות זאת לבד, היכנסו למערכת הניהול של ספקית האחסון שלכם, וחפשו שם את הכתובת DNS. בכל ספקית אחסון כפתור עריכת ה-DNS נמצא במקום אחר, אז הדרך הקלה ביותר למצוא אותו היא לחפש באמצעות הדפדפן (קונטרול+F). פתחו את ה-DNS והעתיקו לתחילת הקובץ את הקוד שבקישור.

Feedback Loop

בנוסף לשני התקנים הללו, מומלץ מאוד להפעיל גם את אופציית ה-feedback loop. הפונקציה הזו תאפשר לנו להסיר באופן אוטומטי את כתובת האימייל של נמען שלחץ על כפתור “This is spam” מהמערכת. כך רשימת הנמענים שלכם תהיה נקייה, ומוניטין השליחה שלכם יגדל. אנחנו מספקים אוטומטית את האפשרות הזו, אולם היא עדיין לא פועלת אוטומטית בשירות הדואר של Yahoo.  על מנת להפעיל שירות זה, כל שעליכם לעשות הוא לפתוח תיבת דואר אלקטרוני abuse@yourdomain ולהודיע לנו במייל על אודות פתיחתה. אנחנו נשלח לכם מייל הכולל לינק אקטיבציה. לחיצה על הלינק תפעיל את השירות.