כתובת דואר אלקטרוני אנונימית: למה צריך ואיך יוצרים כזאת

אימייל מרקטינג הוא כלי שיווקי נהדר, אך לצערנו יש אתרים או פלטפורמות שעושים בו שימוש לרעה ואז מתחילות הבעיות שלא רק מפריעות לגולשים ולנמענים, אלא גם עושות שם רע לדיוור שיווקי.

כך למשל במקרים בהם אתרים או דפי נחיתה מסוימים, שלגולש אין שום כוונה תחילה להירשם אליהם, דורשים או מבקשים מהגולשים לפתוח משתמש חדש או למסור את כתובת האימייל שלהם, על מנת לצפות בתכנים כגון מאמרים, E-books, תוצאות חיפוש, תמונות מוגדלות, ניקוד על שאלונים שמולאו ועוד.

buisness characters

דוגמה כזאת היא למשל אתר שמציע “מבחן אינטליגנציה” בחינם. לאחר שעניתם על שאלון במשך 15 דקות, אתם מקבלים הודעה שעל מנת לקבל את התוצאות עליכם להזין את כתובת דואר האלקטרוני שלכם (והן יישלחו לשם). אם תתנו לאתר זה כתובת שהיא אינה כתובת הדוא"ל האמיתית שלכם, לא תקבלו גישה אל הקישור. מנגד, אם ניתן את הכתובת שלנו לאתר זה, קיים סיכון שנמלא את התיבה שלנו בדואר זבל, שכן מדובר הרי בעניין שחוזר על עצמו באתרים ובפלטפורמות רבות.

הירשמו עכשיו לאקטיב טרייל

ישנם גם מקרים בהם פשוט לא נרצה להשתמש בכתובת הדוא"ל שלו מסיבות כאלה ואחרות, כגון ענייני פרטיות מסוימים, ענייניים עסקיים ועוד. כך למשל, לצרכי QA, כתובות אימייל חד פעמיות או זמניות יכולות להיות נפלאות. אם אתם עובדים ב-QA, אחרי שתקראו את המאמר הזה, לא תצטרכו להפציץ את תיבות הדוא"ל של חבריכם לעבודה פעם הבאה שאתם עושים בדיקה.

על כן, בכל המצבים המתוארים לעיל נרצה להשתמש בתיבת דואר פיקטיבית, משנית או זמנית ולא בתיבת הדואר שאנחנו רגילים להשתמש בה ביום יום. מה הם הפתרונות הנמצאים לפנינו?

תיבת דואר נוספת

הפתרון הראשון עליו חושבים הוא פתיחת תיבת דואר משנית, ב-Gmail  למשל, שתשמש לכל אותם המקרים בהם נדרשת כתובת דוא”ל ואין אנו מעוניינים להשתמש בכתובת הראשית שלנו.

החסרונות בשיטה זו הם שיש לזכור עוד שם משתמש וסיסמה, וגם שהכתובת שבה אנו משתמשים קבועה. כך למשל, אם הזנו את הכתובת הזאת עבור אתר אינטרנט שמציע תקופת ניסיון של שלושה ימים ואנחנו רוצים תקופת ניסיון נוספת, לא נוכל להשתמש באותה הכתובת שוב באותו האתר כי היא כבר “שרופה” באתר הנדון.

תיבת דואר אלקטרוני חד פעמית

יש כל מיני אתרים שמאפשרים לכם לקבל כתובות דוא"ל לשימוש חד פעמי עבור צורך אד הוקי ובין היתר על מנת שתיבת הדוא"ל שלכם לא תתמלא בספאם.

שירות כזה מספק האתר  mailinator. בפעם הבאה שאתם צריכים לקבל דואר באופן מיידי ולא רוצים לתת את הכתובת שלכם, הזינו כתובת כלשהי שהסיומת שלה היא mailinator, והדיוור יישלח לשם לדוגמה:example@mailinator.co . במקום המילה example ניתן לכתוב כל צירוף של מספרים ואותיות שאתם רוצים.

הרעיון מאחורי האתר הוא שכשמגיע דיוור לכתובת מסוימת בדומיין של mailinator, אותה הכתובת נוצרת באופן זמני כדי לקלוט את הדיוור ולהציג אותו. כדי לראות את מה ששלחו לכם עליכם להזין באתר  של mailinator את הכתובת שהמצאתם ומיד תועברו לתיבת הדואר המתאימה.

באופן דומה פועל האתרYOPMAIL  שמהווה ראשי תיבות של המילים Your Own Protection Mail. גם לאתר זה לא צריך סיסמה ואתם יכולים להמציא לכם תיבת אימייל ולהיכנס אליה דרך האתר. ב-YOPMAIL כתובות האימייל שלכם נשמרות למשך שמונה ימים, ולא ניתן לשלוח דוא"ל יוצא מכתובת היופמייל שלכם.

הירשמו עכשיו לאקטיב טרייל

נראה שזה הפיתרון המוצלח יותר מבין השניים, אז בפעם הבאה שמבקשים ממך אימייל ואתם באמת, אבל באמת לא רוצים לתת את כתובת המייל שלכם, תדעו שיש לכם עוד אפשרויות.

כך, תשמרו על תיבת הדואר שלכם נקייה ותקבלו רק דיוורים שאתם באמת מעוניינים לקבל.

אתם מדוורים שיווקיים ורוצים ללמוד איך לא להיות ספאמרים? הנה 10 דברים שאתם צריכים לעשות כדי שהאימיילים שלכם לא יגיעו לספאם.

למאמרים נוספים היכנסו לבלוג שלנו.